زندگی

امیر صباحی‌فرد: هیچ وابستگی در خصوص ساخت و خرید تجهیزات پدافندی نداریم

امیر صباحی‌فرد: هیچ وابستگی در خصوص ساخت و خرید تجهیزات پدافندی نداریم

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: امروز هیچ وابستگی به هیچ کشوری در خصوص ساخت و خرید تجهیزات پدافندی نداریم و کشور جمهوری اسلامی ایران جزو یکی از قدرت‌های بزرگ پدافند هوایی دنیاست.

امیر صباحی‌فرد: هیچ وابستگی در خصوص ساخت و خرید تجهیزات پدافندی نداریم

به گزارش  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در جمع کارکنان گروه پدافند هوایی ارومیه گفت: امروز هیچ وابستگی به هیچ کشوری در خصوص ساخت و خرید تجهیزات پدافندی نداریم و کشور جمهوری اسلامی ایران جزو یکی از قدرت‌های بزرگ پدافند هوایی دنیاست.

امیر علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در ادامه بازدیدش از یگان‌های پدافندی در شمال غرب، با حضور در استان آذربایجان غربی از سایت رادار «مطلع الفجر» پلدشت، ایستگاه اطلاعات شناسایی و گروه پدافند هوایی ارومیه بازدید کرد و آمادگی رزمی و توان دفاعی مواضع و سایت‌های موشکی، راداری و دیدبانی مستقر در این استان را مورد ارزیابی قرا داد.

وی در جمع کارکنان و فرماندهان گروه پدافند هوایی ارومیه، گفت: رادار «مطلع الفجر» جز تجهیزات صددرصد بومی است که ساخت دستان توانمند و پرقدرت عزیزان متخصص ما در ایران اسلامی است که امروز در این خطهٔ مهم مرزی عملیاتی است.

وی افزود: وقتی تاریخچه تجهیزات پدافند هوایی در طول هشت سال دفاع مقدس و پس از آن را بررسی می‌کنیم، می‌بینیم تجهیزاتی که ما استفاده می‌کردیم صرفاً تجهیزات خارجی بود، اما امروز با لبیک به منویات فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی) به این مرحله از قدرت و توان داخلی رسیده‌ایم که توانایی کشف هر پرنده و ریزپرنده‌ای را در آسمان ایرانی اسلامی و خارج از مرز‌ها توسط سامانه‌های بومی خود داریم و هیچ وابستگی به هیچ کشوری در خصوص ساخت و خرید تجهیزات پدافندی نداریم و کشور جمهوری اسلامی ایران در دفاع هوایی نه تنها در منطقه بلکه در دنیا جز برترین‌هاست.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش به قدرت بازدارندگی ایران اشاره کرد و ادامه داد: به تعبیر فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی) ما در حوزه پدافند هوایی، از مرحله ما می‌توانیم گذر کرده‌ایم و اکنون می‌توانیم بگوییم که ما توانستیم؛ اگر دشمنان ما جرئت نمی‌کنند طمعی به آسمان مقدس ایران اسلامی داشته باشند به خاطر همین سامانه‌های بومی است، قدرت بازدارندگی سامانه‌های پدافندی در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

امیر صباحی‌فرد خطاب به کارکنان گروه پدافند هوایی ارومیه گفت: این روحیه، ایمان و از خود گذشتگی بالا که در کارکنان گروه پدافند هوایی شمال غرب وجود دارد انسان را یاد سال‌های دفاع مقدس می‌اندازد و موجب می‌شود که ما هم روحیه بگیریم و برای ادامه مأموریت‌مان مصمم‌تر از قبل به پیش رویم.

انتهای پیام/

منبع

امیر صباحی‌فرد: هیچ وابستگی در خصوص ساخت و خرید تجهیزات پدافندی نداریم
www.yjc.news

مطالب مرتبط

شهدا چراغ راه نسل‌های آینده هستند

سوریه حملات رژیم صهیونیستی به دمشق را دفع کرد

لحظه رهگیری جنگنده F۱۸ توسط پدافند هوایی ارتش در عمق ۵۰ متری زمین

بانوی المپیکی: پرچمداری افتخار بزرگی است

سرنگونی دومین پهپاد جاسوسی آمریکا توسط انصارالله ظرف ۲ روز

از سراسر وب

ایران به نیابت از کسی مذاکره نمی‌کند

تصاویری از اشراف پدافند هوایی ایران بر حرکت بمب افکن های B52 آمریکا

بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی از یک مرکز عمده فرماندهی و کنترل پدافند هوایی ارتش

مغز متفکر تمامی اقدامات هوایی مرکز فرماندهی و کنترل پدافند هوایی است

دشمنان جرات محک زدن پدافند هوایی را ندارند

دکمه بازگشت به بالا