مزایای ۵ دقیقه ورزش در روز

مزایای ۵ دقیقه ورزش در روز

نتایج تحقیقات جدید «CU Boulder » نشان می دهد که روزانه فقط پنج دقیقه تمرین (تمرینات قدرتی برای عضلات تنفسی )، فشار خون را کاهش داده و در سلامت عروق موثر است.

مزایای ۵ دقیقه ورزش در روز

این مطالعه که امروز در ژورنال انجمن قلب آمریکا منتشر شده، قوی ترین شواهد در مورد تاثیرات مثبت تمرینات قدرتی عضلات تنفسی با مقاومت بالا در بهبود سلامت قلب را نشان می دهد.

بیماری های قلبی عامل مرگ و میر بالا در سطح جهان است و فقط در ایالات متحده، ۶۵ درصد از بزرگسالان بالای ۵۰ سال فشار خون بیش از حد نرمال دارند و در معرض خطر بیشتری برای حمله قلبی یا سکته مغزی قرار دارند. با این حال کمتر از ۴۰ درصد از دستورالعمل های توصیه شده برای تمرینات ورزشی رعایت می شود.

دانیل، نویسنده اصلی مقاله، گفت: داشتن سبک زندگی سالم می تواند به افراد در حفظ سلامت قلب و عروق کمک کند و انجام تمرینات هوازی در هر زمانی در روز برای افراد میسر است و باید در برنامه روزانه گنجانده شود.

IMST (تمرینات قدرتی عضلات تنفسی با مقاومت بالا) اساسا ورزش‌های تقویت عضلات است که موجب افزایش تعداد تنفس می‌شود و در دهه ۱۹۸۰ به عنوان راهی برای کمک به بیماران مبتلا به بیماری تنفسی که به شدت دچار عضلات تنفسی می شدند از طریق استنشاق از طریق دستگاه دستی که مقاومت را ایجاد می کند استفاده شد. بیماران مبتلا به بیماری‌های ریوی توانستند با انجام این ورزش به مدت ۳۰ دقیقه و رعایت رژیم مناسب، ظرفیت ریه‌های خود را افزایش دهند و راحت‌تر نفس بکشند.

در سال ۲۰۱۶، محققان دانشگاه آریزونا نتایج تحقیقاتی را منتشر کردند که نشان می‌داد فقط ۳۰ دقیقه انجام این ورزش در روز آن‌ها را از آپنه یا وقفه تنفسی در خواب خلاص کرده است. اما علاوه بر خواب آرام‌تر، مطالعات نشان داد که در عرض شش هفته انجام این ورزش، فشار خون افراد نیز تا حدودی پایین آمده و تاثیر آن حتی از مصرف قرص‌های مربوطه نیز بهتر بوده است.

محققان این پژوهش دریافتند که این ورزش نه تنها زمانبندی بیشتری نسبت به برنامه های ورزشی سنتی دارد، بلکه ممکن است فواید آن طولانی تر باشد.

 گروه درمانی این پژوهش بهبود ۴۵ درصدی عملکرد اندوتلیال عروقی یا توانایی گسترش عروق پس از تحریک و افزایش قابل توجه سطح اکسید نیتریک، کلید مولکولی برای گشاد شدن عروق و جلوگیری از تجمع پلاک ها را نشان دادند.

سطح اکسید نیتریک به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد و نشانگرهای التهاب و استرس اکسیداتیو به وجود می آید که می توانند خطر حمله قلبی را افزایش دهد.

اکنون این گروه از محققان معتقدند که روش درمانی جدیدی را شناسایی کرده اند که فشار خون را بدون دادن ترکیبات دارویی به افراد و با تبعیت از ورزش های هوازی، کاهش می دهد.

این تمرین ممکن است به ویژه برای زنان یائسه مفید باشد.

محققان می گویند این عمل لزوماً به معنای جایگزینی ورزش نیست، بلکه می تواند یک گزینه مفید برای کسانی ایت که دسترسی به مسیرهای پیاده روی یا مراکز تفریحی ندارند و یا به دلایل بهداشتی در انجام فعالیت های هوازی مشکل دارند یا فقط می خواهند ابزار دیگری برای حفظ سلامت خود استفاده کنند.

محققان خواستار تحقیق بیشتر در مورد این روش شدند.  کسانی که IMST را در نظر دارند باید ابتدا با پزشک خود مشورت کنند. با این حال این گروه محققان گفتند که تاکنون IMST به طرز قابل ملاحظه ای ایمن بوده است.

منبع: medicalxpress

انتهای پیام

منبع

مزایای ۵ دقیقه ورزش در روز
www.isna.ir

از سراسر وب

سرگرمی کودک و بانوان – استیسی شو – ناستیا و بابایی

سریال السا انا باربی و پرنسسها >> تمرینات یوگا

کلیپ طنز فاطی … استوری … کلیپ خنده دار فاطی … طنز فاطی

در مشروح ببینید چالش ها وترفند های برای مو – ترفند های بی نظیر بانوان – بانوان سرگرمی و تفریحی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.